Snowland vo Valčianskej doline

Areál strediska je situovaný na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Od obce Valča je vzdialený 2,5 km a od Martina 12 km. Architektonicky moderne poňaté lyžiarske stredisko budované ako prímestské stredisko s bezproblémovým prístupom pre motorové vozidllá. Parkovacie plochy sú v sezóne pripravené pre 500 osobných vozidiel a 10 autobusov.

Stredisko je zamerané na “rodinné lyžovanie” s vysokou úrovňou poskytovaných služieb.

Priaznivo položený svah vytvára dobré podmienky pre lyžiarov a snowboardovanie od decembra až do marca. Upravované a technickým snehom zasnežené lyžiarske svahy su položené v nadmorskej výške 510 až 830 m. Ich celková dĺžka je 4700 m a obtiažnosť od ťažkých cez turistické a mierne. Na zjazdovkách je päť lyžiarských vlekov a 4-sedačková lanovka, s celkovou kapacitou 5200 odôb / hod. a pre najmenších začínajúcich lyžiarov minivlek.

K dispozícii návštevníkov je štýlová reštaurácia, 4 bufety, SKI - servis, požičovňa, úschovňa predajňa športových potrieb. Obľubu korčuliarov si získalo klzisko. Umelé osvetlenie umožňuje vychutnávať radosti zimných športov aj vo večerných hodinách. Aj preto si toto stredisko obľúbili okrem domácich aj lyžiari z Maďarska, Poľska a Čiech. Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania v okolí lyžiarského areálu.